Konkurs o zdrowiu

Zajęcia zorganizowane - (obszar nr 6)

Przy współpracy z biblioteką 19 marca 2014r w szkole zorganizowano i przeprowadzono dla dzieci konkurs o zdrowiu pt. „Nasze zdrowie”. Konkurs przeprowadziła pani bibliotekarka – Michalina Arcichowska. Uczniowie kl. IV mogli zaprezentować swoja wiedzę o zdrowiu: uzupełniając zdrowotne rymowanki, dotykiem rozpoznając przybory toaletowe, rozwiązując zagadki i układając obrazki z części. Ciekawą zabawą było przebijanie balonu, w środku którego znajdowały się wesołe zagadki. Uśmiech i dobra zabawa były z nami do końca. Nasze wysiłki oceniało jury punktując każde dobrze wykonane zadanie. Nie zabrakło też zabaw ruchowych bo przecież ruch to zdrowie. Na zakończenie Pani Michalina wręczyła klasie IV dyplom. Wykonaliśmy kolejne zadanie – zajęcia zorganizowane w ramach obszaru nr 6. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Weekendowy bieg po zdrowie

Weekendowy bieg po zdrowie – pozalekcyjne zajęcia sportowe (obszar nr 5)

15 marca 2014 roku zorganizowano na terenie szkoły biegi przełajowe. W tę marcową sobotę „biegliśmy” po zdrowie. Chłopcy mieli do pokonania 1000m, dziewczynki – 800m.

Warunki były trudne: wiatr, deszcz, błoto ale uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce wracają z medalami. Na zdjęciach widać uśmiechnięte buzie „biegaczy na medal”. Była to trzecia akcja z obszaru nr 5pozalekcyjne zajęcia sportowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć potwierdzających zrealizowane działanie.
Zdjęcia w galerii - zapraszamy.

LEKCJA UNIHOKEJA

W dniu 13 stycznia 2014 roku uczniowie klas V-VI w ramach lekcji wychowania fizycznego uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z unihokeja. Uczniowie byli w rytmie meczowym. Grali szybko, dynamicznie, można było podziwiać składne akcje. Był to wyraźnie dzień Piotra B., ucznia klasy VI, który doprowadził swój zespół do zwycięstwa.
Były to pierwsze zajęcia edukacyjne prezentowane w ramach akcji "Ćwiczyć każdy może" i dotyczyły pierwszego obszaru zadań: wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne.
Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji z realizacji zadania:

UNIHOKEJ Unihokej - scenariusz lekcjiUNIHOKEJ

UNIHOKEJ Materiał filmowy z lekcji

LEKCJA GIMNASTYKI

W ramach ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” w dniu 30.01.2014r. w sali gimnastycznej odbyły się zajęcia z wychowania fizycznego. Uczniowie klasy IV chętnie ćwiczyli układy gimnastyczne. Celem przeprowadzonych zajęć było kształtowanie prawidłowej postawy przez aktywny udział w ćwiczeniach. Był to drugi rodzaj zajęć prezentowanych w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może”. Zrealizowano pierwszy obszar zadań: wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne. Zapraszamy do obejrzenia dokumentacji potwierdzającej zrealizowanie danego działania:

GALERIA - LEKCJA GIMNASTYKIUNIHOKEJ Scenariusz lekcji gimnastyki

UNIHOKEJ Materiał filmowy z lekcji

PIŁKA ŚNIEGOWA

Druga akcja w ramach obszaru nr 5 –pozalekcyjne zajęcia sportowe. PIŁKA ŚNIEGOWA - GALERIA ZDJĘĆ
27 stycznia 2014 roku zorganizowano na boisku szkolnym popołudniowe zajęcia sportowe. W ten „śnieżny” poniedziałek odbyły się rozgrywki piłki nożnej. O „śnieżne’ medale walczyły klasy V-VI. Na zdjęciach widać uśmiechnięte buzie „piłkarzy na medal” Dobra zabawa i humor były z nami do końca. W tym dniu nie było przegranych wszyscy byliśmy zwycięzcami. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy że „piłka śniegowa” to super gra !

2014  SP DABROWKA   - © PIXEL